top of page

Meblowanie i wyposażanie pokoju dla dziecka. Sensoryczne wnętrza pokoju dziecięcego w Żłobku MIŁO

MIŁO Was powiadomić, że już bardzo niedługo otwieramy nasz kameralny, domowy żłobek na Woli w Warszawie.

Pozostały już ostatnie zmiany we wnętrzach i będziemy gotowi, aby je Wam pokazać.


Przygotowujemy się do powitania dzieci, aby pokoje były jak najlepiej zaprojektowane do potrzeb dzieci rocznych, dwulatków oraz trzylatków. Przyznajemy - jest to wyzwaniem - ale jak radosnym i pięknym! :)


Za każdym razem, gdy wnosimy do wnętrza kolejną rzecz, siadamy w różnych miejscach na podłodze. Przyglądamy się całości, ale też każdemu znajdującemu się w nich elementowi osobno - z perspektywy dzieci. Połową naszej obecnej pracy nad meblowaniem oraz wyposażaniem jest powrót myślami do pierwszych lat życia - staramy się patrzeć na otoczenie oczami małego człowieka, który dopiero zaczyna poznawać świat.

Projektujemy pomieszczenia dla dzieci, więc na wszystko patrzymy z ich punktu widzenia. Czy dwulatek sięgnie samodzielnie po rzecz, którą będzie chciał się zająć? Układamy zabawki i pomoce dydaktyczne w miejscach, w których dzieci będą miały łatwy dostęp, gdy tylko zechcą sięgnąć po dany przedmiot.W świeżo wyremontowanym lokalu pojawia się coraz więcej pudełek wypełnionych pięknymi, nowymi, drewnianymi zabawkami, a puchate jak owieczka dywany czekają zwinięte w rulony. Po generalnym czyszczeniu, wnosimy do środka wyposażenie.


Gdzie zawiesić makramę, na której swoje miejsce znajdzie piękna paproć, zielona jak leśny gąszcz, aby była dobrze widoczna, ale jednocześnie pozostawała poza zasięgiem dziecięcych rączek i buzi?


Na jakiej wysokości umiejscowić biblioteczkę, aby każde dziecko mogło w dowolnej chwili samodzielnie sięgnąć po upatrzoną książkę?


W których miejscach będzie dzieciom najwygodniej bawić się tablicami manipulacyjnymi z panelami dotykowymi?


Jakie miejsce będzie najlepsze do spożywania posiłków i jak najlepiej ustawić stoliczki z krzesełkami, aby dzieci siedziały razem, widziały koleżanki i kolegów, a jednocześnie czuły się komfortowo i nie miały przed oczami ściany, ale relaksującą przestrzeń?


A stacja dezynfekcji rąk - jakie umiejscowienie będzie najwygodniejsze dla wchodzących do żłobka rodziców?


Planowanie i wszystkie te działania bardzo nas integrują oraz sprawiają, że nie możemy się doczekać pierwszych spotkań z maluchami i ich rodzicami :)

 

Tablice manipulacyjne z sensorycznymi panelami dotykowymi już czekają na małe rączki. Wszystkie w naturalnej, przyjemnej dla oczu, ułatwiającej skupienie i uważność kolorystyce. Stopień skomplikowania ich obsługi został specjalnie dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci w wieku żłobkowym. Dzieci będą mogły dzięki tym zabawom kształtować wiele umiejętności, które będą bardzo ważne na dalszym etapie - przedszkolnym.


Tablice są multisensoryczne, zachęcając do odkrywania ich funkcji wzrokiem, dotykiem i słuchem. Wysokiej jakości imitacja trawy, ozdobnie oprawione nietłukące lusterka, kręcące się oraz wirujące kolorowe trybiki i pokrętła, gałki do ćwiczenia rotacji nadgarstka, włączniki do sprawdzania siły nacisku rączek oraz wiele innych niespodzianek.65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page